YMG+ Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

YMG+ etkinliğine katıldığımda sertifika alabiliyor muyuz?

Evet, etkinliğimiz sertifikalıdır. Her bir YMG+ etkinliği için 3 oturumun 3’üne de katılan katılımcılarımız YMG+ sertifikası almaya hak kazanacaktır.

Etkinliğe ulaşımı nasıl sağlayabiliriz?

YMG+, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi A Salonu’nda düzenlenecektir. Kızılay gibi belli noktalardan ücretsiz ringler kaldırılacaktır. Detaylı bilgi sene içerisinde sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

Etkinliğe katılmak için herhangi bir ücret ödemem veya bir bilet almam gerekiyor mu?

YMG+, topluluğumuzun her etkinliği gibi, tamamen ücretsiz düzenlenmektedir; bu yüzden de herhangi bir bilet satın almanıza gerek yoktur. Sadece kaydınızı yaptırmanız yeterli.

Etkinliğe ODTÜ dışından katılım mümkün mü? Mümkünse ne yapmamız gerekiyor?

YMG+, ulusal çapta düzenlenen bir etkinlik olduğu için herhangi bir üniversite, bölüm ve sınıf kısıtlaması yoktur, online kayıt yaptırmanız etkinliğe katılım için yeterlidir. Ancak etkinlikte teknik ve sektörlerle ilgili bilgiler konuşulacağı için bu alanlar hakkında bilginizin olması önemlidir.

Etkinlikte engelli bireyler için kolaylık sağlanıyor mu?

YMG+, topluluğumuzun her etkinliği gibi, engelsiz bir şekilde gerçekleşmektedir. İşitme engelli arkadaşlarımız için işaret dili çevirmeni bulunmakta ve görme engelli arkadaşlarımıza da görevliler eşlik etmektedir.

Etkinliğe kayıt yaptırmadım, yine de gelebiliyor muyum?

ODTÜ dışından gelecek katılımcılarımızın okula girişlerinin sağlanabilmesi adına kayıt yaptırmış olmaları gerekmektedir ancak kendi imkanları ile okula girebilen katılımcılarımız etkinlik günlerinde KKM’ye gelip kayıt olabilirler. Aynı şekilde, ODTÜ öğrencisi katılımcılarımız ise etkinlik günlerinde KKM’ye gelip kayıt masamızdan kayıt olabilirler.