YMG Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

YMG’ye katıldıktan sonra herhangi bir sertifika alabiliyor muyuz?

Evet, etkinliğimiz sertifikalıdır. 18 oturumun en az 14’üne katılmış bütün katılımcılarımız sertifika almaya hak kazanacaktır. Bu 14 oturuma YMG+ oturumları da dahildir. Sertifika almaya hak kazanan katılımcılarımıza sertifikalarını etkinlikten sonra online olarak göndereceğiz.

Etkinliğe ulaşımı nasıl sağlayabiliriz?

YMG, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda düzenlenecektir. Kızılay gibi belli noktalardan ücretsiz ringler kaldırılacaktır. Detaylı bilgi sene içerisinde sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

Etkinliğe katılmak için herhangi bir ücret ödemem veya bir bilet almam gerekiyor mu?

YMG, topluluğumuzun her etkinliği gibi, tamamen ücretsiz düzenlenmektedir; bu yüzden de herhangi bir bilet satın almanıza gerek yoktur. Sadece kaydınızı yaptırmanız yeterli.

YMG’ye kayıt oldum, YMG+’a da katılabiliyor muyum?

YMG+’ın kayıtları ayrı olarak alınacak olup YMG+’a katılmak için ona da kayıt olmanız gerekmektedir.

Etkinliğe ODTÜ dışından katılım mümkün mü? Mümkünse ne yapmamız gerekiyor?

YMG, ulusal çapta düzenlenen bir etkinlik olduğu için herhangi bir üniversite, bölüm ve sınıf kısıtlaması yoktur. Online kayıt yaptırmanız etkinliğe katılım için yeterlidir.

Etkinlikte engelli bireyler için kolaylık sağlanıyor mu?

YMG, topluluğumuzun her etkinliği gibi, engelsiz bir şekilde gerçekleşmektedir. İşitme engelli arkadaşlarımız için işaret dili çevirmeni bulunmakta ve görme engelli arkadaşlarımıza da görevliler eşlik etmektedir.

Etkinliğe kayıt yaptırmadım, yine de gelebiliyor muyum?

ODTÜ dışından gelecek katılımcılarımızın okula girişlerinin sağlanabilmesi adına kayıt yaptırmış olmaları gerekmektedir ancak kendi imkanları ile okula girebilen katılımcılarımız etkinlik günlerinde KKM’ye gelip kayıt olabilirler. Aynı şekilde, ODTÜ öğrencisi katılımcılarımız ise etkinlik günlerinde KKM’ye gelip kayıt masamızdan kayıt olabilirler.